Jak zapakować pięcioosobową rodzinę na wakacje?

Jak zapakować pięcioosobową rodzinę na wakacje?

Wakacyjne wyjazdy to coś, na co wiele z nas czeka nawet i cały rok. Jednak kiedy ten czas już przychodzi i wyruszyć mamy całą rodziną, okazuje się, że nie tak ławo zapakować pięcioosobową rodzinę na wakacje, zwłaszcza jeśli czeka nas lot samolotem. Jak zatem zrobić to szybko i sprawnie?

Walizki i plecaki

Lecąc samolotem, nie mamy innego wyjścia, jak zaopatrzyć się w walizki. Najlepiej mieć dwie duże bądź trzy średnie walizki. Raczej niemożliwe będzie spakowanie się w jedną. Świetnym wyborem będą tutaj Snowball walizki, które można dostać w każdym rozmiarze, kolorze i wzorze, dzięki czemu dzieci będą miały dodatkową zabawę z tego, że będą mogły szukać swojej kolorowej walizki na taśmie na lotnisku. Ponadto, dzieci do samolotu spokojnie mogą wnieść małe plecaki, w których będą miały swoje ulubione zabawki, książki i gry, dzięki czemu o tyle mniej będzie trzeba spakować do walizek.

Plan działania

Kiedy już czeka na nas walizka Snowball, to konieczne jest przygotowanie planu pakowania tak, by niczego nie zapomnieć. Najlepiej niech każde z dzieci dostanie taką listę i przyniesie do wspólnych walizek wszystko to, co na tej liście się znajdują, od ubrań, po szczoteczki do zębów. Dzięki temu rodzice nie muszą biegać po domu i zbierać rzeczy dzieci, a dodatkowo można zorganizować to w formie zabawy – kto pierwszy odhaczy wszystkie rzeczy z listy, dostanie nagrodę. Plan jest skuteczny także dlatego, że można w łatwy sposób zapobiec zapomnieniu ważnych rzeczy lub wzięciu nadmiaru innych.

Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *