Czym najchętniej wybrać się na wakacje?

Czym najchętniej wybrać się na wakacje?

Wybierając się na wakacje w Polsce bądź do jednego z europejskich krajów zawsze stajemy przed trudną decyzją – czym jechać na wakacje. Czy wybrać samochód, autobus, a może pociąg lub samolot? Możliwości jest wiele, a każda ma wady i zalety.

Własny samochód

Jadąc własnym samochodem mamy najwięcej wolności. Możemy ruszyć o dowolnej godzinie, w dowolnym, dogodnym dla nas czasie, możemy zrobić przerwę, kiedy tylko chcemy i poruszać się w dowolnym tempie. Jest to również wygodne pod względem pakowania rozwiązanie, ponieważ nie ma ograniczeń co do ilości rzeczy i sposobu ich zapakowania. Możemy wziąć dosłownie wszystko. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że podróże, zwłaszcza te bardzo dalekie będą dużo kosztować, ponieważ paliwo jest drogie, a ponadto ktoś musi cały czas prowadzić. Jest to po wielu godzinach bardzo męczące.

Samolot i pociąg

Najszybszym rozwiązaniem jest samolot. Jednak nie dolatuje on często do samego docelowego miasta, więc konieczny jest transfer, a pakowanie jest bardziej skomplikowane. Podróżując samolotem, warto wziąć pod uwagę walizki Snowball, które są idealnie dopasowane do panujących standardów dotyczących wielkości bagażu podręcznego. W pociągu z kolei Snowball walizki sprawdzą się równie dobrze, jednak pociąg to jeden z najdłużej jadących sposobów dotarcia na wakacje. Pociągi bowiem zatrzymują się na wielu stacjach i może to być problematyczne.

Wybór środka komunikacji powinien być uzależniony od tego, gdzie się wybieramy, w ile osób i co chcemy ze sobą zabrać.

Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *